TOP MEXIKO

Mexiko je rozsáhlá země s hojnou historií, exotickou faunou a flórou a očarujícími plážemi. Najdete zde okouzlující tvary přírodní jeskyních jezírek cenotes, přírodní lázně a sopky nebo poklidná zákoutí písečných pláží. Prozkoumejte detailně Mayské a Aztécké památky a koloniální města Yucatanu.

OSTROV ISLA MUJERES A HOLBOX - PERLY KARIBIKU

Ostrov Isla Mujeres je kouzelné karibské místo opředené legendami, najdete zde krásné exotické pláže, pestré korálové útesy i barevný pouliční shon kaváren a obchodů. Ostrov byl znám jakou poutní místo mayských žen a byl zasvěcený bohyni jménem Ixchel.

Ostrov Holbox je malebné panenské místo bez aut a ruchu. Ráj na severu Yucatánu s divokou přírodou, překrásnými plážemi nezná ani většina Mexičanů. Od dubna si zde navíc můžete zaplavat s největší rybou světa – žralokem velrybím.

TULUM - MAYSKÁ RIVIÉRA

Starobylý mayský přístav Tulum vystavěný na útesu nad tyrkysovým oceánem je jedno z nejkouzelnějších míst poloostrova Yucatán. Najdete zde pyramidy rozseté mezi palmami, otevřený obzor do džungle i na moře, sympatické strážce leguány a nádherné pláže. V tropickém pralese se ukrývají průzračná jezírka cenotes, další mayské památky a rozlehlá přírodní rezervace Sian Ka'an (UNESCO). Tulum vyhledávají náročnější klienti, kteří chtějí opravdu zrelaxovat a odpočinout si. Přesto dokážeme nabídnout cenově dostupné zájezdy do Mexika i v této lokalitě.

CENOTES - ZATOPENÉ KRASOVÉ JESKYNĚ

Po celém Yucatanu jsou rozseté tisíce tajemných jezírek cenotes. Cenotes jsou zatopené krasové jeskyně s jiskřivě průzračnou vodou, které pro dávné Maye i dnešní obyvatele představují posvátné brány do podsvětí a příbytky boha deště. V cenotes můžete plavat, šnorchlovat, potápět se i skákat. Záleží na vás, zda si vyberete jednu z vyhlášených cenotes (Dzitnup, Samulá, Dos Ojos aj.) nebo nějakou skromnější romantickou verzi.

MAYSKÉ PYRAMIDY V CHICHÉN ITZÁ - 7. DIV SVĚTA

Navštivte jedno z největších lákadel Mexika - starobylé mayské město Chichén Itzá. Ve významném archeologickém centru naleznete Kukulcánovou pyramidu (UNESCO), Španěly nazývaná El Castillo, patří mezi novodobý 7. div světa. Monumentální stavba v sobě spojuje mayské náboženské symboly, zemědělský rok a pohyb hvězd. Bůh slunce a nebes Kukulcán žehná zemi převtělený do opeřeného hada, když během rovnodennosti dochází k úchvatnému úkazu - stín hada sestupuje po schodišti pyramidy až zmizí v obřích kamenných hlavách v zemi. 91 schodů ze všech světových stran tvoří s chrámem na vrcholu součet 365, což je počet dní mayského kalendářního roku.

PLAVÁNÍ SE ŽRALOKEM VELRYBÍM

Největší rybaou a největším žralokem je sympatický 15-i metrový puntíkovaný milovník planktonu - žralok velrybí. Koupání se v jeho blízkosti je jedním z nejúžasnějších zážitků na Yucatánu. Tzv Tiburón ballena připlouvá z Mexického zálivu v hejnech v rozmezí od dubna do září, v té době je zvýšená aktivita planktonu. Je dovoleno plavat ve vzdálenosti 2 metrů od žraloků a samozřejmě se nesmí používat blesk.

KOLONIÁLNÍ MĚSTEČKA VALLADOLID, MÉRIDA, IZAMAL

Koloniální Mexiko - kouzelné zákoutí barevných městeček, kostely, paláce guvernérů, haciendy, bohatá kuchyně, tanec i pouliční život najdete najdete vše najednou zejména v Méridě, Valladolidu, Oaxace nebo Izamalu. Městečka nacházející se v okolí sopek, na pobřeží, ale i ve vnitrozemí dodnes představují centrum lidových tradic a zvyků. Navíc na Vás bude dýchat všudepřítomná kultura a temperament Evropanů a původních indiánů.

VERACRUZ

Druhý největší přístav Mexika s bohatou koloniální a pirátskou historií,snádhernými plážemi, kde se natáčely známé Hollywoodské trháky. Nezapomeňte se ale vydat objevit malebné okolí - laguny, ostrovy, sopky, úrodná hospodářství, kde pěstují cukrovou třtinu, tropické ovoce, vanilku, kávu a oblíbené kakao. Gastronomickými oblastmi pro cestovatele jsou oblíbená indiánská města v Tlacotalpanu (UNESCO) a Coatepecu.