Dovolená MEXIKO

Při správném naplánování se Vaše dovolená stane zážitkem na celý život. Návštěvu Mexika většina podnikne pouze jedinkrát za život. Aby nedošlo k žádné záporné zkušenosti z cest po Mexiku, je vhodné věnovat přípravě čas. Neměli byste tedy podcenit přípravu dovolené, protože se Vám to bohužel může ve špatném navrátit.

DOVOLENÁ MEXIKO - KDY JET

Vhodné období na cesty do Mexika je od listopadu do konce května, to je právě během období sucha. Je slunečno, srážky jsou minimální a teploty mezi 26°- 33°C. Dobré jsou také letní měsíce červen a červenec, srážky můžou být prudké, ale za to krátké a jednorázové. Hlavně navečer nebo v odpoledne. Zbývající část roku je období dešťů. Na ostrově Yucatán od září až do začátku listopadu můžou být také hurikány. Období dešťů je od června do září a po něm začíná krátké období hurikánů v měsících září a říjen.

DOVOLENÁ MEXIKO - JAK SE OBLÉCI

Na dovolenou do Mexika si přibalte lehké oblečení, plavky, sluneční brýle, pohodlnou obuv, láhev na pití, fotoaparát a dobrou četbu. Ve vyšších nadmořských polohách a do kostela si přibalte svetřík nebo mikinu, lehké kalhoty. Volte materiál z přírodního materiálu, která je prodyšné a praktičtější než mikina či tričko. Mexiko je subtropická země, proto je vhodné se ochránit před sluncem kvalitními opalovacími krémy s vysokým UV faktorem. Také byste se měli chránit proti komárům dobrým repelentem. Vyskytují se zejména v pralese a zahradách půl hodinu před a po východu a západu slunce.

DOVOLENÁ MEXIKO - OBECNÉ INFORMACE

Mexická měna je mexické peso. Všude ale můžete platit také americkými dolary. Nedoporučujeme směňovat valuty na letišti a vybírat z bankomatů americké dolary, kurz by mohl být méně výhodný.

Čas v Mexiku je posunut o 7 hodin nazpět. Mexiko je velká země a dohromady tvoří tři časová pásma: GMT - 6 až GMT - 8.

Kohoutková voda v Mexiku není pitná, nicméně všude je bez problémů k dostání balená pitná voda. Nebo můžete využíttvz. botellónů - automatů se skleněnými nádobami s pitnou vodou.

NÁŠ TIP

Vyhněte se období letních prázdnin, a to hlavně srpna či velkých svátků, jako jsou Vánoce a Velikonoce.Pokud se chcete vyhnout dešťům, ale také davům a s nimi spojenými zácpami na silnicích. Vaše dovolená v Mexiku bude příjemnější. A navíc ušetříte. Úplně nejlepší je cestovat do Mexika koncem listopadu nebo v únoru před začátkem svátků ve Spojených státech amerických.