MEXIKO PLÁŽE

Ostrov Yucatán má ty nejkrásnější pláže v Mexiku. Typická pohoda a uklidňující atmosféra Karibiku, tajemství starých civilizací a všudypřítomná příroda na dosah, to vše má Mexiko s celkem více jak 9 tisíc kilometrů pobřeží. Pláže Cancúnu a Mayské riviéry na poloostrově Yucatán mají jemný písek a korálové útesy najdete naopak na ostrově Mujeres Jedinečné černé sopečné pláže v Colimě, divoké pláže Puerto Escondido, příjemně teplé vody Atlantiku na plážích Veracruz. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na slavné Acapulco.

PLÁŽE YUCATÁNU - MAYSKÁ RIVIÉRA

Mayská riviéra a její ostrovy nabízejí bělostné písečné pláže, průzračné vody Karibského moře, palmy. Písek na plážích Yucatánu je vyhlášený svou pudrovou jemností a barvou, ale také příjemnou teplotou - ani v největším tropickém žáru nepálí. Jedná se o směs křemene se zkamenělým planktonem. Obecně nejhezčí pláže jsou na ostrovech Isla Mujeres, Holbox a Cozumel.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ PLÁŽE NA OSTROVĚ YUCATÁN

Pláže v Cancúnu: Playa Delfines, Playa Merlin, Playa Tortuga - široké jemné písečné pláže lemované vysokými betonovými hotely. Může zde být mnoho amerických turistů.

Pláže v Playa del Carmen: nádherné bílé písečné pláže, tyrkysové moře a přátelská atmosféra. Důležité je vybrat si správný a v noci klidný hotel.

Pláže v Puerto Morelos: rybářská vesnice v přírodní rezervaci.

Pláže Tulum: nejromantičtější pláže s plážičkami mezi útesy lemované tropickým lesem. Dlouhé pláže Vás zaujmou ekologickým ubytováním a moderními boutique hotely či luxusní spa ekobungalovy.

Pláže na ostrově Holbox: panenské pláže ostrova, kde se spojují vody Karibského moře a Mexického zálivu. Během procházek na plážích najdete desítky rozmanitých lastur a mušlí. Pláže ostrova Holbox jsou ideálními plážemi také pro děti a neplavce. Jsou zde i skvělé podmínky na šnorchlování, nenechte si taky ujít jedinečný zážitek v podobě plavání se žralokem velrybím.

Pláže ostrova Isla Mujeres: ty ;patří určitě mezi nejlepší, které v Mexiko nabízí. Díky dokonalému písku, průzračné vodě a krásnému tropickému prostředí zde zažijete skutečný klid na zemi. Vydejte se na severní pobřeží na čarovnou Playa del Norte nebo na divoké jižní útesy u Punta Sur. Přírodní park Garrafón se nabízí k objevování podmořeského světa korálového útesu.

OAXACA A PUERTO ESCONDIDO

Oaxaca je okouzlující soubor hor, pláže a oceánu. Nejluxusnější pláže a hotely se nacházejí v letovisku Huatalco, ale ještě více je přezdívané jako Puerto Escondido, tedy “skrytý přístav”. V minulosti byl využíván piráty, později komunitou hippies a dnes tu najdete všechny věkové kategorie i národnosti. Hlavní atrakcí jsou právě panenské pláže, nedotčený přístav a klidná atmosféra. Kromě opalování se a koupání, si můžete jít zašnorchlovat a rybařit s místními. Pozor si ale dávejte na silné spodní proudy, právě kvůli nim nejsou všechna místa vhodné k plavání.