MEXIKO LIDÉ

Usměvaví, temperamentní a přátelští mexičané mají kořeny v Americe a i Evropě. Úcta k rodině a nadšení pro oslavy či všechny ostatní společenské události si užijete během fiesty. A to i jen na ulici. Slavní jsou oblíbeností v odpočívání (siesta) a klidným životním tempem (mañana, což znamená "zítra"). Proto nečekejte rychlé řešení nejen problémové situace nebo nějaký stres - doporučujeme trpělivost. Mexičané nemají rádi slovo ne ("no"), výrazy jako možná, zítra apod. berte určitě s rezervou.

RODINNÁ POUTA

Mexičané žijí dohromady s velkou rodinou a rodinné vztahy uvidíte i běžném životě, tedy spojení práce, rodiny i zábavy. Matka je nejdůležitějším členem rodiny a je tedy velmi vážená(paradoxně slovo “madre” je zdrojem také nadávek a slangových výrazů). Mají rádi vyhraněný čas na jídlo a odpočinek. Energičnost a temperamentnost zaplňuje “fiesty", které se konají pod jakoukoliv záminkou.

MEXIČANÉ V USA

Mexičané ve vysokém počtu emigrují do Severní Ameriky za prací a hlavně lepšími životními podmínkami. V nyní žije ve Spojených Státech přes 30 miliónů Mexičanů. Mexičanům narozeným v USA se říká "chicanos" a dodržují svou kulturu a tradici.